Blog Bydgoskich Cyklistów

14 Mar, 2010

Zebranie Założycielskie Stowarzyszenia za nami

Zamieszczony przez: Mariw w: Stowarzyszenie

spotkanie założycielskie stowarzyszeniaPrzekształcenie utworzonej przeszło rok temu, nieformalnej grupy Bydgoszcz Rowerowa w stowarzyszenie od pewnego czasu stało się nieuniknione. Spowodował to przede wszystkim coraz szerszy zakres działania, który wymógł sformalizowanie formy funkcjonowania. Miniony rok ukazał również celowość istnienia takiej struktury w mieście, a kontakty z podobnymi grupami w kraju coraz bardziej motywowały do podjęcia tego kroku.

W lutym bieżącego roku podjęto ostateczną decyzję o zwołaniu Zebrania IMG_3763.JPGZałożycielskiego stowarzyszenia, którego termin ustalono na 11 marca. Spotkanie odbyło się w gościnnych progach sali im. Łochowskiego, którą na prośbę inicjatorów została udostępniona przez Prezydenta Bydgoszczy. Nie zawiodła frekwencja. W spotkaniu uczestniczyły 24 osoby: przedstawiciele różnych środowisk, zarówno młodzi entuzjaści dwóch kółek jak i doświadczeni działacze – turyści. Byli wśród nich działający już w ramach inicjatywy Bydgoszcz Rowerowa oraz osoby, które o spotkaniu dowiedziały się z prasy.

dr Grzegorz Kaczmarek

Przewodniczenia spotkaniu podjął się dr Grzegorz Kaczmarek. Sprawnie, tłumacząc zebranym formalne wymogi tego typu zebrania, przeprowadził je przez wszystkie wymagane punkty. Do najważniejszych z nich należało zatwierdzenie statutu stowarzyszenia oraz powołanie jego organów.

W skład Zarządu weszli:
Łukasz Juszczak – Prezes, Marcin Wasilewski – Wiceprezes, Bogusław Tobolewski – Skarbnik, Alicja Chyła – Sekretarz, Karol Zamojski – Członek Zarządu.

Komisję Rewizyjną stanowią: 1.Grzegorz Kaczmarek, 2.Łukasz Krusik, 3.Maciej Rychlewski. spotkanie założycielskie

Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie rejestracji w sądzie rejestrowym. Po tym procesie, który zwykle trwa kilka miesięcy zwołane zostanie Walne Zebranie. Niezależnie od tego nowo powołane stowarzyszenie będzie intensywnie działać. O najbliższych wydarzeniach związanych z Bydgoszczą Rowerową dowiecie się z tej strony oraz profilu na Facebook.

Brak odpowiedzi na "Zebranie Założycielskie Stowarzyszenia za nami"

Formularz komentarza

Marzec 2010
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Najbliższe wydarzenia

Loading...


O blogu

Blog prowadzony jest przez bydgoskich rowerzystów. Zapraszamy do jego współtworzenia.
kontakt@bbc.bydgoszcz.pl