Blog Bydgoskich Cyklistów

23 Mar, 2010

Po debacie

Zamieszczony przez: Mariw w: Spotkania

IMG_3807.JPG

Debata pn. „Bydgoszczaninie, bydgoszczanko, na rower – marsz!”, która odbyła się 22 marca w Klubie El Jazz poświęcona była tematyce transportu pieszo-rowerowego w mieście. Jako wprowadzenie posłużyła projekcja filmu „Miasto w ruchu”, przedstawiającego problemy przemieszczania się we współczesnych metropoliach. Na przykładzie Nowego Jorku, Kopenhagi i Londynu pokazano, że jego przyszłością jest ograniczenie ruchu samochodowego na rzeczy transportu publicznego, rowerowego i pieszego.

Po projekcji nastąpił czas na debatę, którą moderował Karol Zamojski (Pracownia Kultury Współczesnej). Kolejno wypowiadali się zaproszeni goście: dr Grzegorz Kaczmarek (socjolog, rowerzysta, Stowarzyszenie Bydgoszcz Rowerowa), Łukasz Juszczak (rowerzysta, Stowarzyszenie Bydgoszcz Rowerowa), Robert Reimus (prezes Stowarzyszenia Bydgoski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej). Do dyskusji włączyli się również inni uczestnicy spotkania, których łącznie było ok. 30.

Niektóre tematy budziły sporo kontrowersji: Czy autobusy jeżdżą za często? Dlaczego do Myślęcinka na rower jedzie się samochodem? Czy warto budować ścieżki rowerowe? Co zrobić z za wysokimi krawężnikami?  Padło wiele pytań kierowanych do władz miasta. Niestety pozostały one bez odpowiedzi, bo mimo zaproszenia, nikt z ich przedstawicieli się nie pojawił.

Debaty takie jak ta z pewnością są potrzebne w dużymi mieście jakim jest Bydgoszcz. Pozwalają one na otwarcie oczu na problemy, do których, być może już zdążyliśmy się przyzwyczaić, a codziennie sprawiają, że życie w mieście jest mniej komfortowe.

Organizatorem debaty była Pracownia Kultury Współczesnej, która organizuje podobne spotkania poświęconej różnorodnej tematyce co dwa tygodnie (więcej informacji).

Brak odpowiedzi na "Po debacie"

Formularz komentarza

Marzec 2010
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Najbliższe wydarzenia

Loading...


O blogu

Blog prowadzony jest przez bydgoskich rowerzystów. Zapraszamy do jego współtworzenia.
kontakt@bbc.bydgoszcz.pl