Blog Bydgoskich Cyklistów

08 Maj, 2010

Społeczności bydgoskich rowerzystów na Facebooku

Zamieszczony przez: Łukasz Juszczak w: Miasto

FB.pngBez wątpienia przeróżne portale społecznościowe cieszą się coraz większą popularnością. Obecnie już nie tylko osoby, lecz także grupy osób prowadzą swoje profile w celu dotarcia do szerszego grona użytkowników. Nic więc dziwnego, że także grupu rowerowe korzystają z tego kanału wymiany informacji. Postanowiłem prześledzić jeden z takch portali: Facebook, który bez wątpienia ma coraz większe grono sympatyków. Poniżej przedstawiam, które z bydgoskich inicjatyw rowerowych można znaleźć na Facebook’u.

Bydgoska Masa Krytyczna (link): sami o sobie piszą, żeMasa Krytyczna jest luzacka zabawa bez ram formalnych, za to w miarę możliwości z muzyką i sztukami wszelakimi (teatr uliczny, happening – co przyniesiesz/zaproponujesz, to się zdarzy). Jest wspólnym spędzaniem czasu: grupowym powrotem rowerzystów z uczelni, pracy czy innych zajęć przez miasto. Jest wyrażeniem swojej obecności na ulicy, podkreśleniem tożsamości i solidarności rowerzystów.”

Kujawia XC (link): to to cykl zawodów kolarstwa górskiego organizowany przez Stowarzyszenie BYD – BIKE. Różnorodność form zawodów (klasyczne MTB, rajdy na orientacje, czy „czar dwóch kółek” dla dzieci) nie pozwalają przejść obojętnie obok organizowanych przez BYD-BIKE imprez.

Wirtualne Szlaki Województwa Kujawsko Pomorskiego (link): wirtualna baza szlaków pieszych i rowerowych prowadzona przez Marcina Wasilewskiego (vice-prezesa Bydgoszczy Rowerowej, administratora Bloga Bydgoskich Cyklistów), którego zamiłowanie do turystyki rowerowej i nowinek technicznych zaowocowało ciągle poszerzanym o nowe zdjęcia, informacje i ślady GPS katalogiem szlaków.

Stowarzyszenie Bydgoszcz Rowerowa (link): inicjatywa powstała w celu promowania szeroko pojętej kultury rowerowej w różnych jej aspektach (sport, turystyka, transport). Jednak głównym obszarem działań są starania dążące do poprawy istniejącej i powstającej infrastruktury rowerowej w mieście.

Jak widać portale społecznościowe są kolejnym kanałem przekazywania informacji wykorzystywanym przez rowerzystów. Zachęcam do śledzenia działań poszczególnych grup, a także włączania się w poszczególne inicjatywy. Jest to także znakomita możliwość wymiany pomysłow i doświadczeń związanych z działalnością pro-rowerową.
 

Brak odpowiedzi na "Społeczności bydgoskich rowerzystów na Facebooku"

Komentowanie zostało wyłączone.

Maj 2010
P W Ś C P S N
« Kwi   Cze »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Najbliższe wydarzenia

Loading...


O blogu

Blog prowadzony jest przez bydgoskich rowerzystów. Zapraszamy do jego współtworzenia.
kontakt@bbc.bydgoszcz.pl