Blog Bydgoskich Cyklistów

08 Cze, 2010

Akcja „Wnioskuj o stojak” – ustalmy fakty

Zamieszczony przez: Mariw w: Miasto

Wiele kontrowersji budzi kwestia organizowanej przez ZDMiKP akcji "Wnioskuj o stojak". Zarząd Dróg zarzuca rowerzystom bierność. W swoich wypowiedziach dla prasy p. Krzysztof Kosiedowski (Zespół Prasowy UM) szczególnie ubolewa nad brakiem zaangażowania stowarzyszeń rowerowych, w tym Bydgoszczy Rowerowej. W związku z tym chcielibyśmy sprostować kilka spraw.

1. W styczniu 2010 r. wystosowaliśmy pismo adresowane do Zastępcy Prezydenta Miasta p. Lucyny Kojder – Szwedy, w którym prosiliśmy  o podjęcie działań ułatwiających wykorzystywanie roweru jako środka transportu miejskiego, w tym umożliwiających bezpieczne parkowanie roweru -> link

2. W odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że W bieżącym roku nie planuje się budowy infrastruktury parkingowej dla rowerów (jako samoistnego zadania) -> link

3. Na początku kwietnia ucieszyła nas wieść o akcji "Wnioskuj o stojak", o czym od razu powiadomiliśmy na stronie www.rower.byd.pl ->link oraz dwukrotnie na Facebook`u ->link.

4. Wkrótce okazało się, że podawany w ogłoszeniu przez ZDMiKP (własny – sic!) email ma błąd (zarząd@zdmikp.bydgoszcz.pl). O błędzie na stronie powiadomiliśmy ZDMiKP mailowo 14 kwietnia. Błąd nie został usunięty do końca akcji oraz został powielony na innych stronach (w tym www.bydgoszcz.pl, za którą odpowiada Zespół Prasowy UM). Błąd ten powodował zwrot maili i uniemożliwiał wysłanie wniosku osobom, które nie orientują się w zasadach rządzących składnią adresów email.

4. Członkowie Stowarzyszenia Bydgoszcz Rowerowa  złożyli wnioski podpisując się swoim nazwiskiem, niektórzy dopisując "Stowarzyszenie Bydgoszcz Rowerowa".

5. Akcję podsumował ZDMiKP podając, że wpłynęło 19 wniosków -> link

6. Po zakończeniu akcji ukazały się pełne rozczarowania i nieskrywanego żalu wypowiedzi p. Krzysztofa Kosiedowskego (zespół prasowy UM), który zarzuca bierną postawę członkom stowarzyszeń rowerowych: Gazeta Wyborcza, Express Bydgoski, Radio PIK

Zaskakującym wydaje się nam stanowisko ZDMiKP i UM, które bagatelizuje poważny błąd techniczny w przeprowadzeniu akcji, a winą za jej niepowodzenie obarcza się rowerzystów.

2 komentarze na "Akcja „Wnioskuj o stojak” – ustalmy fakty"

1 | inkwizytor

9. czerwca 2010 o 22:33

Avatar

Zawsze znajdą wytłumaczenie. Jaka władza w mieście tacy mianowani przez nich urzędnicy.
Trzeba kupić taczki i ich wywieźć na koniec świata. Wtedy zacznie się dobrze dziać.

2 | Alex

10. czerwca 2010 o 01:19

Avatar

Biedni ci nasi urzędnicy. Sprawa miała się sama załatwić, a tu nikt nie pokazał palcem gdzie należy postawić stojaki. Sami nie zdecydują, bo pewnie okaże się, że postawili w nieodpowiednim miejscu i znowu będzie afera.
Kuriozalne są takie wypowiedzi jak w przypadku pana Kosiedowskiego, a wystarczyło parę dni przed końcem akcji napisać chociażby maila do Bydgoszczy Rowerowej o treści:
„Wpłyneło do tej pory 19 wniosków, poprosimy o propozycje, stojaków jest 35.”
Czy to tak dużo? Dialog panowie urzędnicy, dialog!

Formularz komentarza

Czerwiec 2010
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Najbliższe wydarzenia

Loading...


O blogu

Blog prowadzony jest przez bydgoskich rowerzystów. Zapraszamy do jego współtworzenia.
kontakt@bbc.bydgoszcz.pl