Blog Bydgoskich Cyklistów

23 Cze, 2010

Miasto bez standardów…

Zamieszczony przez: Łukasz Juszczak w: Miasto

IMG_1576.JPGStowarzyszenie Bydgoszcz Rowerowa dostało odpowiedź na pismo w sprawie prac nad "Standardami technicznymi i wykonawczymi infrastruktury rowerowej w mieście". Dokument taki opracowywany jest w celu usprawnienia współpracy miasta z projektantami i wykonawcami. Polskie przepisy niestety pomijają wiele aspektów dotyczących infrastruktury rowerowej, co pozwala na tworzenie infrastruktury, która czasem wręcz utrudnia (i tym samym dyskryminuje rowerzystę) transport rowerowy. Po kwietniowej lekturze pisma "Rowertour" mieliśmy nadzieje, że takie standardy niedługo ujrzą światło dzienne. Niestety okazuje się że tak nie jest.

W odpowiedzi na pismo Bydgoszczy Rowerowej, dowiadujemy się, że osoby zajmujące się sprawami rowerzystów w mieście korzystają z wielu podręczników i dokumentów dotyczących tworzenia dróg zgodnie z Najlepsza Praktyką.Dziwne jest to, że mając te same tytuły u siebie na półce nie widzę by były one brane pod uwagę. Dlatego tym bardziej szkoda, że miasta NIE STAĆ na opracowanie dokumentu, który mógłby oszczędzić wiele publicznych pieniędzy zmarnowanych na projektowaniu substandardowych dróg rowerowych.

Treść odpowiedzi na pismo Stowarzyszenia Bydgoszcz Rowerowa można przeczytać klikając tutaj

1 odpowiedź na "Miasto bez standardów…"

1 | Janusz

7. sierpnia 2010 o 10:34

Avatar

Uważam, że projektanci dróg rowerowych w Bydgoszczy korzystają z niewłaściwych podręczników bo większość przycisków do włączania świateł na skrzyżowaniach umieszczona jest po lewej stronie! Praktyka ta jest stosowana zarówno dla pieszych jak i dla rowerzystów. Nasi projektanci powinni częściej sami korzystać z obiektów, które zaprojektowali a widzieliby swoje niedorzeczności. Taka organizacja sprzyja kolizjom.

Formularz komentarza

Czerwiec 2010
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Najbliższe wydarzenia

Loading...


O blogu

Blog prowadzony jest przez bydgoskich rowerzystów. Zapraszamy do jego współtworzenia.
kontakt@bbc.bydgoszcz.pl