Blog Bydgoskich Cyklistów

25 Wrz, 2010

Wyprawa do Nepalu pod patronatem Bydgoszczy Rowerowej

Zamieszczony przez: Łukasz Juszczak w: Inne

ciekawi_swiata.pngDwoje bydgoskich miłośników turystyki rowerowej – Łukasz i Gosia przygotowują się do rowerowej wyprawy ich życia. Tym razem przyszedł czas na odkrywanie nowego kontynentu, a celem podróży jest tajemnicza i dla wielu niedostępna Azja.

Na Blogu Bydgoskich Cyklistów będziemy na bierząco informować o podróży Gosi i Łukasza. Dziś zamieszczamy garść informacji o podróżnikach:

Do tej pory zwiedzili na rowerach między innymi niemieckie wybrzeże Bałtyku, Włochy, Ukrainę i Mołdawię, a niedawno wrócili z trudnej podróży po wschodnich Alpach. Jak sami przyznają teraz przyszedł czas no coś naprawdę wyjątkowego. Wspólnie zaplanowali imponującą wyprawę, która potrwa blisko 4 miesiące i poprowadzi szlakiem przez Turcję, Iran, Emiraty Arabskie, Oman, Indie aż na dach świata do Nepalu! Jako ostateczny cel wyznaczyli sobie dotarcie do miejscowości Pokhara i podejście pod jedną z najpiękniejszych i najniebezpieczniejszych góry w Himalajach – Annapurnę (8091 m n.p.m.). Zamierzają spędzić noc na tzw. Annapurna Base Camp, jest to miejsce z którego wysuszają wyprawy chcące zdobyć szczyt. Drogę powrotną rozpoczną w stolicy Nepalu – Katmandu, skąd latają samoloty do Europy.

Bydgoscy globtroterzy podkreślają, że chcą pojeździć po tych krajach a nie przez nie przejechać. Dzięki temu będą mogli poznać nowych ludzi, ich zwyczaje i kulturę, czyli jak najlepiej wykorzystać wszystkie atuty jakie daje swobodne podróżowanie na rowerze. Wyprawa rozpocznie się już w październiku w Stambule. Głównym sponsorem wyprawy jest firma BIKEBOYS z Bydgoszczy, która podjęła się przygotowaniu rowerów do tak długiej podróży.
Więcej informacji o wyprawie można znaleźć na stronie internetowej podróżników www.ciekawi-swiata.com.

Sponsorzy, patroni czyli Ci którzy nas wspierają: 

 

Brak odpowiedzi na "Wyprawa do Nepalu pod patronatem Bydgoszczy Rowerowej"

Formularz komentarza

Wrzesień 2010
P W Ś C P S N
« Sie   Paź »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Najbliższe wydarzenia

Loading...


O blogu

Blog prowadzony jest przez bydgoskich rowerzystów. Zapraszamy do jego współtworzenia.
kontakt@bbc.bydgoszcz.pl