Blog Bydgoskich Cyklistów

22 Wrz, 2011

Parkuj rower – bezpiecznie!

Zamieszczony przez: Łukasz Juszczak w: Miasto|Stowarzyszenie

Jeśli znalazłeś, (znalazłaś) na swoim kole doczepioną którąś z poniższych szprychówek informujemy, że Twój sposób parkowania został oceniony przez komisję z Bydgoskiego Alleycata i Stowarzyszenia Bydgoszcz Rowerowa. Poniżej przedstawiamy kryterium oceny. Potraktuj to poważnie gdyż od tego zależy bezpieczeństwo Twojego roweru: ocenialiśmy patrząc okiem złodzieja  – złodziej nie ocenia tylko kradnie. Niezależnie od wyników odwiedź wirtualny "Poradnik – jak zaparkować rower?"

 

Parkujesz na 1.
Rower przypięty w bardzo zły sposób, lub wcale. Rowerzysta użył stalowej linki, lub o-locka (blokady koła). Rower najczęściej można łatwo przewrócić lub uszkodzić. Możliwa jest szybka kradzież całego roweru, lub jego części – całego z wyjątkiem koła, kół, sztycy, lampek, innych akcesoriów.

Parkujesz na 2
Złe parkowanie roweru, najczęściej przy pomocy stalowej linki.Pojazd przypięty wyłącznie za ramę, łatwo ukraść koła, siodło, lub akcesoria.Często koła i sztyca przymocowane szybkozamykaczami.

Parkowanie bezpieczne:

Parkujesz na 3
Średnie parkowanie. Rower zapięty za ramę i jedno z kół mało solidnym zapięciem, często niestabilnie oparty.Możliwa kradzież koła, siodełka i akcesoriów, stosunkowo łatwa do sforsowania blokada.

Parkujesz na 4
Bezpieczne parkowanie. Użyto solidnej blokady, oraz przypięto rower w sposób stabilny za jedno koło i ramę. Używanie szybkozamykaczy sprawia że rower można szybko ogółocić z jednego z kół lub siodełka.

Parkowanie bardzo bezpieczne:

Parkujesz na 5
Bardzo bezpieczne parkowanie. Solidna blokada, przypięcie w sposób stabilny, spięto ramę i koło. Rower bez szybkozamykaczy – do kradzieży akcesoriów konieczne są klucze.

Parkujesz na 6
Parkowanie idealne. Spięta rama oraz koła, rower zaparkowany w sposób stabilny. Brak możliwości łatwej kradzieży żadnej z części roweru.

Brak odpowiedzi na "Parkuj rower – bezpiecznie!"

Formularz komentarza

Wrzesień 2011
P W Ś C P S N
« Sie   Maj »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Najbliższe wydarzenia

Loading...


O blogu

Blog prowadzony jest przez bydgoskich rowerzystów. Zapraszamy do jego współtworzenia.
kontakt@bbc.bydgoszcz.pl